Guardians Fórum

a gy?jthet? kártyajáték fóruma

Nem vagy bejelentkezve.

#1 2006.03.13 12:27

melon
Házigazda
Hely: Középbirodalmak
Regisztrált: 2005.08.16
Honlap

Harci lapok (Combat Hand)

A múltkori versenyen derült ki, hogy pl. Vensun kijátszásakor el kell dobnod ugyan a harci kezedet, de az nem jelenti azt, hogy a támogató lapok közül akár egyet is el kellene dobnod. Az angol nyelv? szabálykönyv szerint ugyanis a harci kéz (combat hand) a pajzs alatt lév? lapokat jelenti, de a duplakeretes, ún. támogató lapokat nem. Sajnos a magyar szabálykönyv megfogalmazása erre nem tér ki, így mindenkit kérek, hogy vegye figyelembe ezt.

Alszik

 

#2 2006.03.13 14:46

Road Lee
Új Vendég
Regisztrált: 2005.10.19

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Bakkerság... azért ez nem mindegy... hmm

Mivel én nagy Vensun használó vagyok, sosem vettem a kezembe egy varázslatomat sem, mert minek dobnám el a Vensun bevetése miatt...?
Igen, eddig úgy játszottuk, hogy a "combat hand" -ben benne van minden, amit egy csatában használni tudsz, vagy akarsz.

Ez nagyon fontos pontosítás volt.
Kösz, Melon! sor

Alszik

 

#3 2006.03.13 15:05

baksusz
Grafomán
Hely: Szellemhegység
Regisztrált: 2006.02.17
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Ja ez tényleg jó!!!

Alszik

 

#4 2006.03.13 18:04

Brockhen
Törzsvendég
Hely: Manóország
Regisztrált: 2005.08.30
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

A Combat Hand eddig úgy volt Magyarhonban, hogy minden lény és diplakeretes amid van, nem pedig amit akarsz hasznáéni, azért ez is fontos... Szerintem.


A Gonosz Kövessy Báró mondotta: "Ha azok az áldott manók nem lennének, a sör a nyakunkon maradna..." - lehet hogy pontosan nem ezt mondta, de már mindketten részegek voltunk a sok sört?l, szal fogadjátok el ezt...

Alszik

 

#5 2006.03.13 18:51

Justin
Törzsvendég
Regisztrált: 2005.10.24

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Na igen. Mikor a varázstárgy kijátszásáért lapot húzó ?rz?r?l kérdeztem (H... H... akárki...), melon pontosította is, hogy a Combat Handbe nem tartoznak bele a duplakeretesek. Mire én már-már visszavágtam volna, hogy miért nem, a magyar szabálykönyv alapján én egyértelm?en belesoroltam azokat is - ámde el?tte még megnéztem a Guide-ot, és ott tényleg egyértelm?, hogy a Combat Handet csak a pajzs alatt utazó lények alkotják.
Szegény Road Lee is félreértette ezt eddig - eléggé el nem ítélhet? módon - és eszerint játszotta a Vensunit, ami elég nagy hátrány.

Alszik

 

#6 2006.03.14 20:41

stinky
Vendég
Regisztrált: 2006.02.19

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Akkor derult erre a turpissagra feny, amikor melonnak megemlitettem a 34. oldal lap aljan talalhato kis mondatocskat, amely egesz pontosan igy szol:
Any cards from the Combat Hand not used in combat must be shown to the opponent.

Es mivel az osszes jatszmat amit jatszuttunk ugy jatszottuk le, hogy nem mutatta meg a duplakeretes lapjait csata vegen ebbol gondoltam, hogy akkor talan meg kene nezni a Combat Hand pontos definiciojat es lassatok csodat smile

Melon erre csak annyit mondott: mik ki nem derulnek ha szuz szem nezi a szabalykonyvet.

Igazabol teljesen en sem olvastam vegig, de most van meg1 problemas dolog amit talaltam az istencsaszar minifuzetben, de probalok rajonni a megoldasra, aztan ha nem megy, akkor kozkincse kiabalom ezt is, hatha...

Alszik

 

#7 2006.03.14 20:46

Gsvab
Őstag
Hely: Holtak Városa
Regisztrált: 2005.12.09

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Én nem tudok angolul, úgyhogy le tudnád fordítani nekem ezt az el?z? mondatot?

Alszik

 

#8 2006.03.14 20:46

Brockhen
Törzsvendég
Hely: Manóország
Regisztrált: 2005.08.30
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Igazából a Vensun így nagyon durva lett... Mint ha nem lett volna az alapból is...


A Gonosz Kövessy Báró mondotta: "Ha azok az áldott manók nem lennének, a sör a nyakunkon maradna..." - lehet hogy pontosan nem ezt mondta, de már mindketten részegek voltunk a sok sört?l, szal fogadjátok el ezt...

Alszik

 

#9 2006.03.14 20:57

stinky
Vendég
Regisztrált: 2006.02.19

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Gsvab írta:

Én nem tudok angolul, úgyhogy le tudnád fordítani nekem ezt az el?z? mondatot?

Szo szerint azt jelenti, hogy a fel nem hasznalt lapokat a Harci Kez-bol meg kell mutatni az ellenfelnek.

Alszik

 

#10 2006.03.14 20:58

Gsvab
Őstag
Hely: Holtak Városa
Regisztrált: 2005.12.09

Re: Harci lapok (Combat Hand)

De a harci kézbe akkor csak a lények tartoznak bele ugye?

Alszik

 

#11 2006.03.15 08:37

baksusz
Grafomán
Hely: Szellemhegység
Regisztrált: 2006.02.17
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Ha így van akkor a vensun újra egy er?s lap!!!

Alszik

 

#12 2006.03.15 09:41

stinky
Vendég
Regisztrált: 2006.02.19

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Gsvab írta:

De a harci kézbe akkor csak a lények tartoznak bele ugye?

Angol szabalykonyv szerint igen es ez tobb helyen meg is van erositve: 32. oldal es a Glossary 53. oldal.

Alszik

 

#13 2006.03.15 10:59

baksusz
Grafomán
Hely: Szellemhegység
Regisztrált: 2006.02.17
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Az cool!! Örülök hogy tiltott lap a szfvári versenyen

Alszik

 

#14 2011.09.03 19:30

Breki
Új Vendég
Regisztrált: 2011.07.29

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Ez azt jelenti, hogy ha Vensunt parancsnoki kártyaként használom, akkor
1. minden lényemet eldobom vele együtt, és velük együtt a pajzsomat is,
2. az eldobott pajzsomat elnyeri az ellenfél - ami beleszámít a gy?zelmi feltételekbe?

Ez alapján komoly ára van Vensun használatának és gyakorlatilag csak öngyilkos egyszemélyes pajzsként érdemes használni...

Alszik

 

#15 2011.09.04 23:23

Uakari
Moderátor
Hely: NimFarm
Regisztrált: 2006.04.03
Honlap

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Breki írta:

Ez azt jelenti, hogy ha Vensunt parancsnoki kártyaként használom, akkor
1. minden lényemet eldobom vele együtt, és velük együtt a pajzsomat is,
2. az eldobott pajzsomat elnyeri az ellenfél - ami beleszámít a gy?zelmi feltételekbe?

Ez alapján komoly ára van Vensun használatának és gyakorlatilag csak öngyilkos egyszemélyes pajzsként érdemes használni...

Ha Vensunt parancsnokinak használod, akkor "csak" a vensun mellett lév? harci lényeidet kell eldobni, ami azalatt a pajzs alatt van. (Tehát Vensun marad.)
Egyébként meg ami a pajzsok megszerzését illeti:

Csata után, ha a vesztes pajzs elvész bármilyen okból, azt az ellenfél kapja meg a legy?zött pajzsainak számlálására:
    Elfogy alóla a lény
    Nem lehetséges a visszavonulás
    Saját akaratból történ? eldobáskor is
    Visszavonuló pajzs és a területen lév? másik pajzs egyesítésekor (ilyenkor a 2 pajzs közül szabadon lehet választani, hogy melyik marad meg, és a lények is tetsz?legesen cserélhet?k).

Ha egy pajzs elvesztése egy ellenfélhez köt?dik (? kényszerítette ki; pl. Kígyóverem, Éhínség, Dögvész), akkor ?t illeti meg. De ha egy er?dödön saját pajzsod van, és azt Dimenzióssal lerombolod, azt nem kapja meg az ellenfél.
Ha többjátékos játékmódban valaki Dimenziós T?zforrással rombolja le az er?djét, az nem számít senkinek a gy?zelmi feltételei közé.

Alszik

 

#16 2011.09.05 20:14

Breki
Új Vendég
Regisztrált: 2011.07.29

Re: Harci lapok (Combat Hand)

Ez nagyon jó hír! smile
Eddig sajnos másképp játszottuk, de így újra elolvasva a kártya szövegét, teljesen logikusnak t?nik az, amit mondasz.
Eddig "kamikaze" AOE támadóként használtuk Vensunt és a használata automatikus pajzsvesztéssel járt - és még így is hatékonynak t?nt az ellenséges pajzsok gyengítésében. Úgy viszont, hogy el sem veszik; még jobb... smile
Köszönöm!

Alszik

 
A Guardians egy gyűjthető fantasy kártyajáték (CCG).
A Guardians™ az FPG, Inc. bejegyzett védjegye. A magyar kiadást a DeltaVision Kft. készítette.

Fórum lábléc

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson


12:43:25